Krabi (Ao Nang)

Krabi (Ao Nang)

Pobyt v Krabi (Ao Nang) byl na 6 nocí a v podstatě každý den trochu sprchlo. Období dešťů je období dešťů. Nicméně i tak jsme viděli krásné výhledy a zažili spoustu srandy.

Výlet přímo do středu Krabi byl fajn. V místní restauraci jsme dali naše klasické menu – rýže se zeleninou a Pad Thai (tradiční thajské nudle). Vyfotili jsme se u krabů v Krabi a vyrazili na výšlap 1260 schodů na Tiger cave. Cestou nahoru jsme potkali i několik desítek opiček, které se tváří mile, ale netrpělivě čekají, co nesete v ruce anebo co vyndáte z batohu a rychle vám to vezmou. Doporučujeme tedy mít batoh nebo tašku pořádně zavřenou a při výstupu nic nevytahovat. Cesta nahoru je opravdu pekelná, ale ten výhled je suprový.

Další den bylo jen lehce pod mrakem, tak jsme vyrazili loďkou na asi nejkrásnější pláž na Krabi – Phra Nang. Okouzleni jsme byli hned po příjezdu na souš, kde jsme se hned vyrazili podívat na skály u pláže. Půjčili jsme si taky opět kajak a projeli se kolem dokola.

Přírodní jezírko Emerald Pool jsme si našli jako další super trip. I přes nepřízeň faktu, že nás čeká 70 km a ještě na skútru jsme vytrvali a dorazili zdárně do cíle, a stálo to za to! Sice u vstupní brány vás hned nemile překvapí informace, že vstupné pro místní 20 THB, pro cizince 200 THB, ale i tak máme na co vzpomínat. Cesta k jezírku je krásná, nová a po rovině. Za to cesta k druhému jezírku – Blue pool – je už akčnější. Jdete klasickou džunglí, kde můžete narazit v podstatě na cokoliv, ale zase je to adrenalin. Na závěr jsme se v jezírku i vykoupali. Jen malé doporučení, okraje jezírka jsou strašně klouzavá, nejlepší je tedy sednout si na zadek a svést se rovnou až do vody. 🙂

Poslední den v Ao Nang jsme vyrazili za dobrodružstvím do mini farmy Cat Fish, kde si můžete nakrmit sumečky a největší sladkovodní rybu – Arapaimu. Upršený den jsme pak zakončili místní specialitkou – smaženou rýží s kuřecím masem a kešu oříšky v ananasu.

Závěrem

Město Krabi je hezké, nicméně pláže nejsou tak pěkné, jako třeba na Phuketu. Tady si na pěknou pláž – Railey nebo Phra Nang – musíte dojet lodičkou. Všude jsou ale nádherné skály. Naše cesta dále pokračovala na ostrov Koh Lanta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..