Phuket

Phuket

Z Bangkoku jsme přeletěli na ostrov Phuket 11. 1. 2017. Let se společností Tiger Air byl parádní, vše na čas a za 1,5 hod jsme přistávali na Phuketu. Příjemně naladění, že nám to tak pěkně všechno vychází jsme si objednali Minibus z letiště (přišlo nám zbytečné dávat 1000 THB za taxi až do hotelu) do velkého města Karon, ovšem jízda přes celý ostrov a navíc rozvážení všech lidí z Minibusu do hotelů zabrala 3 hodiny. 🙁 A suma sumárum, z Karonu jsme si stejně objednávali taxi do hotelu, takže jsme nakonec ušetřili asi kolem 200 THB, ale ztratili spoustu času a do hotelu se dostali až ve 22 hodin úplně vyřízení.

Ovšem umístění hotelu jsme měli parádní, od pláže asi 150 m. Ya nui beach byla krásná, čistá, jedinou nevýhodou byly velké kameny ve vodě, které šly špatně vidět, takže se muselo dávat velký pozor, kam se šlape.

Na Phuketu jsme si poprvé půjčili i skútr, takže jsme se těšili, jak si objedeme celý ostrov.

Ve velkém turistickém městě Patong bylo hodně rušno, nás ale bavili jejich Night Markety, kterých bylo všude plno. Úplně jsme si užívali hory čerstvého ovoce, vychlazených kokosů, masa, ryb a sladkých dezertů.

Hodně jsme uvažovali a toužili jsme si udělat nějaký výlet na slonech. U cesty vás lákali nabídky a potom samotní sloni, kteří byli připraveni kdykoliv vyrazit na cestu džunglí. Nám se ovšem nezamlouvali kovové konstrukce, které měli sloni upevněné na zádech, na kterých lidé seděli při vyjížďce, chtěli jsme něco víc…

Nakonec Tom prohledal internet a našel koupání se slony v moři, informace nebyly úplně jasné, ale zkusili jsme to a vyrazili. Na totálně zapadlém místě a na zapadlé pláži se to odehrálo, naše nejskvělejší koupání se dvěma slůňaty (2 a 6 let). Byla to pecka, ostatně fotky napoví… Cena byla 1400 THB pro nás oba na 20 minut koupání, ukecali jsme to na 1200 THB a dovolím si říct, že tohle byly nejkrásněji utracené peníze!

Na Phuketu jsme si užívali i západy slunce ♥

Suprový výlet jsme si udělali i na úplný začátek ostrova na pláž Nai Yang Beach k letišti. Příjemná procházka v písku zakončená přeletem letadel přímo vám nad hlavou, mazec!

Závěrem

Phuket byl nádherný ostrov s dobrým jídlem a milými lidmi. Rádi se tam někdy vrátíme. Teď už nás ale čekala cesta lodí na ostrovy Phi Phi.

10 thoughts on “Phuket

 1. Dobrý den, muzu se zeptat, kde presne byla ta slunata? Také se chystáme na Phuket ? předem děkuji za odpověď. … Katka ?

   1. já bych se chtěla zeptat zda je nutné volat předem a domluvit si to nebo tam zas takový nával není a dá se to domluvit na místě?

    1. My jsme nikam nevolali. Dojeli tam a bylo. 🙂 Je to opravdu zapadlé, moc lidí o tom neví. Míša

     1. tak snad to dopadne, koukala jsem na instagram a myslim, že se to mezi lidmi šíří 😀 děkuji za info 🙂

 2. Ahoj, Letíme v pondělí… Chci se zeptat, zda jste to měli předem domluvené, nebo když dojedeme na místo, tak je to tam běžná atrakce?

  1. Ahoj, Letíme v Prosinci 2018 . Chci se zeptat, zda jste to měli předem domluvené, nebo když dojedeme na místo, tak je to tam běžná atrakce?
   Máte nějaký kontakt Díky Radek

   1. Ahoj, jak je psáno výše, za nás jsme nikam nevolali, dojeli, zaplatili a šli se vozit. Užijte si dovču! 🙂

 3. Ahoj Matonohovi, dekujeme ta vaše články. 🙂 sme zrovna na Phuketu 🙂 a když sme hledali zajímavosti narazili sme na váš članek se slony. Potvrtujeme, nejlíp utrazené peníze. Užili sme si to a sloníci jsou naprosto božani 🙂 pozdravujeme z Phuketu. Přejeme krásny Nový rok a spousty zážitku.

 4. Děkujeme za poděkování. 🙂 Je fajn, že užíváte! Mějte se krásně a ať vám moc neprší! A vše nejlepší do nového roku! Zdraví Míša

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..