Koh Lanta

Koh Lanta

Naše poslední zastávka v Thajsku byla na ostrově Koh Lanta, kde jsme strávili 9 nocí v ubytování Pitt Bungalow. Velkou výhodou byl skútr v ceně ubytování, a tak hned druhý den jsme vyrazili na projížďku po ostrově. Ještě předtím jsme ale mrkli, jak vypadá naše pláž, která se nacházela asi 10 minut pěšky od ubytování.

Následující den jsme podnikli vyjížďku na kajaku v mangrových lesích. Cena pro 2 lidi na 2-2,5 hod zapůjčení kajaku byla 600 THB, ale usmlouvali jsme to na 500 THB. Bylo to velké dobrodružství, protože když jsme vjížděli do slepého ramene řeky, nikde nikdo nebyl. Jen všude spousta krabů s jedním velkým klepetem. Ale úplně sami jsme také nebyli, dvakrát si na nás počíhaly i opice, které čekaly, že jim něco dáme. Jedinou malou nevýhodou bylo, že jsme se byli projíždět zrovna v době odlivu, takže vody v řece bylo opravdu pramálo, ostatně je to vidět i z fotek.

Jedeme na malý výlet do Starého města (Old Town) Koh Lanty? No jasně, že jo! A k tomu projížďka po ostrově 🙂

Bylo nebylo, jednou na ostrově Koh Lanta si to takhle dáváme na skútru… 😀

Na naší zastávce na Koh Lantě jsme vyzkoušeli i malou pláž hned na Khlong Khong Beach, která je nádherná. Písek i moře je pěknější, než na Long Beach a Khlong Khong. Tom si užil parádní šnorchlování (2 chobotnice a 1 muréna) a já jsem sbírala krásné mušličky podél pláže.

Jeden z dalších dnů byl věnovaný výletu za šnorchlováním na ostrov Koh Rok. Všechno vyšlo parádně, počasí a viditelnost ve vodě i na souši (konečně byl spatřen i varan).

Poslední den na Koh Lantě jsme si užili výletem na skútru po ostrově, západem slunce a poslední večeří. 🙂

Závěrem

Na ostrově Koh Lanta jsme potkali zatím nejvíce čechů doposud. Ostrov je pěkný, více klidný než třeba Phuket nebo Phi Phi. Kdo preferuje klídek a pohodičku, tento ostrov je pro něj tou správnou volbou. Z Koh Lanty jsme dále pokračovali na ostrovy Langkawi v Malajsii.

One thought on “Koh Lanta

  1. Zdravim Vas, dekuji za clanek a mohu se zeptat, jak jste se dopravili z phuketu na koh lantu? Popr. zda vam lod zastavila co nejblize vasemu ubytovani? Dekuji a preji hezky den,
    Karin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..